Prijava!
Korisnički ID:
Sitonija
tema: Smeštaji - Sarti - KUĆA CHRISSULA
strana 1 od 1
autor
Hris
grupa: user
broj postova: 4
reputacija: 1

Zanima me Kuca Chrussula,kakav je smestaj i kakve su gazde? Veliki pozdrav


Komentari:

sitonija
U Sartiju postoje tri kuće koje se izdaju pod nazivom CHRISSULA pa morate precizirati na koju mislite. O Astrinoj CHRISSULI mogu vam podneti detaljniji izveštaj jer u protekla 4 dana baš u njoj sam sređivao instalacije struje, rasvete, vode, TV, klime i dopunjavao inventar u kuhinjama i kupatilima. Ta CHRISSULA će ove godine biti bolja nego ikada pre...
napisano: 2019-02-05 21:34:14
Hris
Da,to je ta kuca,pogresno sam otkucala. :) Ako vam nije prolem da mi posaljete slike kad zavrsite,posto mi upravo stizemo tamo 25og maja :) Pozdrav i veliko hvala sto se toliko trudite da nam odgovorite na svako pitanje .. :)
napisano: 2017-05-19 21:20:47

10889
Post napisan: 2019-02-05 21:37:03
Smeštaji - Sarti - KUĆA CHRISSULA - Post broj: # 1
idi na dno idi na vrh
autor
sitonija
grupa: admin
broj postova: 527
reputacija: 1

KUĆA CHRISSULA - SARTI - 19.maj 2017.

Ovo je jedna od kuća u Sartiju koja bi zapravo trebala ispuniti mnogo više očekivanja gostiju nego što zaista jeste proteklih godina. Razlog je standardno grčke prirode, nedovoljna zainetersovanost vlasnika kuće za njeno održavanje. Međutim ove godine, pred početak sezone stvar se pomerila sa mrtve tačke, urađeno je po nešto i sada je opšti utisak mnogo bolje. Kuća je smeštena na odličnoj lokaciji praktički u prvom redu uz more i šetalište, sobe 2 i 3 imaju lepe terase sa bočnim pogledom na more, a 1 i 4 su sa terasama orjentisanim ka centralnom trgu Sartija.

Sve sobe su po strukturi studija predviđena za smeštaj do 3 osobe, imaju klimu marke Fujitsu čije je korišćenje uključeno u cenu zakupa, a u tri sobe završena je i montaža SAT TV koji napokon radi. Nedostaje još samo jedan SAT risiver pa da taj deo posla bude završen.

Sređena je i instalacija za zagrevanje vode i to sada radi kako treba, uređene ograde na terasama i stepeništu, sređena rasveta, elektro i vodo instalacije... U principu sve što bi u normalnim okolnostima trebalo biti standard pre početka izdavanja kuće, trebalo, ali u Sartiju ipak važe neka druga pravila, nažalost...

Inventar u kuhinjama je dopunjen, ostalo je samo da se cela kuća generalno očisti i otvori za sezonu. Prve goste očekuje 25.maja. Bilo je dosta posla proteklih dana ali se trud isplatio, a uz još malo više angažovanja i zainteresovansoti vlasnika ova bi se kuća mogla dovesti u red sasvim korektnih kuća u ponudi Sartija sa pristojnom cenom. Nadam se da će tako i biti. Evo i aktuelnih  fotografija unutrašnjosti soba i stepeništa.

 
























10923
Post napisan: 2019-02-05 21:37:03
Smeštaji - Sarti - KUĆA CHRISSULA - Post broj: # 2
idi na dno idi na vrh
autor
Hris
grupa: user
broj postova: 4
reputacija: 1

Nama je ovo odlicno :) jedva cekamo 25og da stignemo u Sarti i da uzivamo,samo se nadamo da ce nas vreme posluziti. Hvala vam puno na izdvojenom vremenu i trudu i vidimo se za par dana u Sartiju. Veliki pozdrav



10993
Post napisan: 2019-02-05 21:37:03
Smeštaji - Sarti - KUĆA CHRISSULA - Post broj: # 3
idi na dno idi na vrh
autor
Mara
grupa: user
broj postova: 1
reputacija: 1

E pa ovako.
Ja sam sa porodicom boravila upravo u ovoj vili početkom septembra i mogu da vam kažem da ove slike ne odražavaju pravo stanje stvari. Soba broj 3 u kojoj smo bili smešteni nikako po dimenzijama ne odgovara trokrevetnom studiju, već dvokrevetnom, ali kako bi agencija više zaradila, na silu je ubačen treći krevet, pa smo bili pinuđeni da jedan kofer držimo na sred sobe. Rekla sam "kako bi agencija više zaradila", jer za 11 dana nismo videli vlasnika vile, a za reklamacije koje smo imali slali su nam nekog dečka, za kojeg su mi u agenciji rekli da on radi na održavanju vile ili nam ih je rešavao predstavnik agencije. U kuhinji postoji sav neophodan pribor koji je prikazan na fotografijama, ali zato raspolažete samo sa dvokrilnim visećim delom, u koji morate da smestitie i tanjire i šoljice i sve što ste poneli za kuhinju, jer treći viseći deo koji postoji je samo maska,i kad otvorite vidite prazan prostor. Takođe, na slici je prikazana otvorena fioka sa priborom za ručavanje, ali druga fioka se ne može otvoriti. Rešo je bio toliko spor da sam morala da ustajem ranije da zagrejem detetu mleko i da skuvam kafu. O spremanju toplog doručka nisam mogla ni da sanjam. Ovo, na sreću nije potrajalo, jer nam je Nemanja, predstavnik Astra travela za našu kuću, trećeg dana doneo nov rešo, pa smo čak pržili i jaja :-) Topla voda postoji samo nad tušem, nema je ni nad lavaboom, a o sudoperi da ne pričam. Kupatilo je dovoljno prostrano, ali topla voda nad tušem se pojavljuje posle 5 minuta, a prvog dana kada sam posle puta od 16 sati, ušla da se istuširam kupatilo je poplavilo, jer je u slivniku bilo 2kg peska, koje je nakon moje reklamacije u agenciji, očistio gore pomenut dečko koji je zadužen za održavanje vile. Postoji samo tuš kada, bez zavese, a kako tuš prska na sve strane, komotno smo se mogli svo troje tuširati zajedno :-) Pretpostavljam da je to i bila ideja, kako bi štedeli vodu. Terasa je prostrana, ali na istoj ne radi svetlo, za koje mi je rečeno da je isključeno u ranijim smenama jer je bilo žalbi na komarce, ali nama isto nije uključeno iako se nismo žalili na komarce. Iz tog razloga, kako bi videli šta jedemo, sto na terasi smo pomerili na sredinu kako bi bio preko puta terasnih vrata i kako bi na istom imali svetlo iz sobe. A pomenuti sto nas je sačekao za pocepanom mušemom, za koju smatram da je bilo bolje da su je skinuli i ostavili sto bez mušeme. Da ne spominjem neadekvatnu sušilicu za veš, nedostatak štipaljki, soba kao da nije krečena par godina, TV koji nije radio, slab WI-FI… Sve ovo su nam potvrdili i ljudi koji su bili smešteni u sobi broj 2, tako da pretpostavljam da je ovo standard u svim studijima ove kuće. Jedino što je istina u vezi ove vile je da je na 20m od mora. Smatram da je 40€ po danu u septembru previše za ovaj smeštaj, pa da je i na samoj plaži. I važna napomena za ovu vilu, po mom mišljenju, je to što u studio ne možete da uđete kada se sredi, već čekate 15h za ulazak, pa ako putujete autobusom, kao što smo mi, Astra vas istovari u restoran Avra gde čekate 15h bez obzira što se pre toga putovali 16 sati. Ovo nam naravno u Astri nisu rekli prilikom rezervacije smeštaja, već smo saznali tek nakon dolaska. I da, ova vila je jedno od malobrojnih za koje ne važi popust za rane uplate, tako da po mom mišljenju, treba je izbegavati.

 

 



Komentari:

sitonija
S obzirom da sam ja radio na otvaranju ove kuće pred početak sezone samo par objašnjenja bez namera da one utiču na promenu vašeg stava. Ova kuća jeste na dobroj lokaciji i prava je šteta da zbog nekih rešivih problema gosti iskazuju nezadovoljstvo. Upravo zato pre dolaska prvih gostiju uradio sam dosta toga, a postojala je čak i korektna saradnja sa vlasnikom kuće. To inače nije čest slučaj jer vlasnik kuće obično kada izda kuću agenciji ne bavi se više njom u značajnoj meri. Dakle agencija je ta koja angažuje ljudstvo za popravke, održavanje i čišćenje pa upravo zato se primedbe i prenose predstavniku agencije. Sobe u ovoj kući su studija i kvadratura im je takva kakva je, a treći krevet u studiju 3 je na svom mestu i normalne veličine tako da sigurno tu nije postavljen na silu. Popravke na vodoinstalacijama u ovoj kući radi Mađar Tiby koji agencija angažuje po prijavi problema što je kako kažete i učinjeno. Pesak u odvodu je posledica boravka gostiju pre vas, a to je problem čest u Sartiju s obzirom da je plaža pešćana. Kuhinja je u Chrissuli korektan i blago izdvojena od spavaćeg dela, jeste dvodelna, a u trećem delu nedostaje aspirator koji gazda nije ugradio. Druga fioka u donjem delu je maska jer je iza nje koriti sudopere. Tačno je da topla voda postoji samo na tušu, na lavabou i sudoperi ona nije izvedena što je takođe uobičajeno u Sartiju. U toku cele sezone nije bilo većih problema sa snabdevanjem toplom vodom, sistem za dogrevanje električnim grejačem bio je uključen cele sezone jer su ključevi od stana vlasnika gde su osigurači od bojlera bili kod mene. Isto tako u toku sezone ugrađena je i potpuno nova pumpa za hladnu vodu tako da je i pritisak bio dobar zahvaljujući dopuni iz depozita. Svetlo na terasi ima problem, u preikdu je dovod nule i to treba rešiti ali teško kada su gosti u sobi. TV i SAT risiveri su u funkciji u svim sobama i potrebno je samo podesiti TV na AV ulaz jer konekcija SAT risivera i TV-a ne ide preko skart konektora koji prebacuje automatski. ÄŒinjenica jeste da su TV aparati stari i da bi bio lep potez gazde da ih zameni sa LCD. I u 3-c TV ima problem sa plavom bojom pa je slika previše ljubičasta. Wi-fi jeste slab jer je ruter u stanu vlasnika, a ne na hodniku gde bi bolje pokrivao sobe. Pocepana mušema, sušač i štipaljke su rešiv problem, za predstanika Nemanju pogotovo jer je on korektan momak i zna svoj posao. A što se tiče organizacije puta Astre tu nemam komentar osim da je potrebno vreme da se odradi smena gostiju i čišćenje soba u međuvremenu. Sve u svemu ovog leta Chrisula je ipak prošla kao korektna kuća i sudeći po ocenama gostiju mnogo bolje nego ranijih sezona. To naravno samo znači da se angažovanjem u pripremi kuće pred sezonu može učiniti mnogo kako bi nezadovoljstva gostiju bila u prihvatljivim okvirima. Sve najbolje i pozdrav!
napisano: 2019-02-05 21:34:14

10893
Post napisan: 2019-02-05 21:37:03
Smeštaji - Sarti - KUĆA CHRISSULA - Post broj: # 4
idi na dno idi na vrh
tema: Smeštaji - Sarti - KUĆA CHRISSULA
Sitonija idi na index tema
strana 1 od 1

Broj korisnika foruma: članovi: 1456
administratori foruma: sitonijanadlanu thalassa


copyright by sitonijanadlanu/forum 2012-2024 / powered by sitonijanadlanu.com