Prijava!
Korisnički ID:
Sitonija
tema: Put do Sitonije - Srbija - RESTORANI I KAFANE
strana 1 od 1
autor
sitonija
grupa: admin
broj postova: 527
reputacija: 1

KAFANA KOD MRKELU - VRANJE

Odlično mesto za pauzu i ručak, smešteno na nekih 40-tak kilometara pre makedonske granice. Nalazi se u Vranju u nastavku ulice Partizanski put u ulici koji vodi dalje ka selu Zlatokop, a najlakše se dolazi tako što se na drugoj petlji kod NIS-ove pumpe sa desne strane na magistrali isključite desno pa opet desno nadvožnjakom preko same magistrale ka koordinatama (GPS: N42.52209/E21.91060). Nakon otprilike 600m sa leve strane nailazite na kafanu KOD MRKELU 2, mesto odlične hrane, a po izuzetno povoljnim cenama. Tako naprimer pljeskavica od 250g košta 150din, ćevapi se prodaju na komad po ceni od 24din, gurmanska pljeskavica od 330g košta 200din, koliko košta i punjena pljeskavica od 300g. Porcija dimljene kobasice može se dobiti za 140din, vešalica od 450g za 500din, a 400g ražnjića za svega 320din. U ponudi su i bečka šnicla po ceni od 160din, karađorđeva od 300g za 300din, pileći file ili bataci od 460g po ceni od 340din, a za pola kile pilećih ražnjića treba platiti 400din. Dakle sve izuzetno povoljno, a vrlo ukusno i kvalitetno. Ono što ovde ne bi trebalo propustiti je i teleća čorba.

KAFANA KOD MRKELU, mesto sa preporukom na pola sata od granice sa Republikom Makedonijom. 







 










 




11030
Post napisan: 2019-02-05 21:37:03
Put do Sitonije - Srbija - RESTORANI I KAFANE - Post broj: # 1
idi na dno idi na vrh
autor
bgrestorani
grupa: user
broj postova: 1
reputacija: 1

Novi sajt o restoranima.Svi restorani na jednom mestu http://bgrestorani.com



11070
Post napisan: 2019-02-05 21:37:03
Put do Sitonije - Srbija - RESTORANI I KAFANE - Post broj: # 2
idi na dno idi na vrh
autor
sitonija
grupa: admin
broj postova: 527
reputacija: 1

MALO BIBERÄŒE - ZEMUN

Stižu nam jesen i zima i vreme kada se leto prepričava ili ponovo planira danima unapred. U ovom periodu imamo i priliku da se družimo sa Prijateljima iz Grčke kojima sada možemo da uzvratimo gostoprimstvo, a dolaze nam u posetu u Srbiju. A tu su i dragi Ljudi iz cele Srbije i okolnih zemalja, gosti iz Sartija sa kojima su uspostavljena lepa poznanstva. Eto upravo ovih dana očekujem Vangelosa, Nikosa i Tea, core team fast food restorana AVRA i mesta gde sam letos često svraćao na meni najbolji giros u Sartiju. Doći će u Beograd da se malo družimo, obilazimo Srbiju ali i završimo neke poslove.

Ko god da mi dođe u goste prva mi je želja da im pokažem moj grad, Zemun koji na potezu uz Dunav zaista ima šta da ponudi. Naravno na važnom mestu su i mesta dobre i domaće hrane kako bi svoje goste upoznao sa našim kulinarskim specijalitetima. Ima nekoliko već dobro proverenih mesta, a ovih dana otkrio sam još jedno jako simpatično mestašce u centru Zemuna. Restoran MALO BIBERÄŒE smešten  u neposrednoj blizini gradskog parka tačno preko puta parkinga Zemunske bolnice. 

Već na prvi pogled prepoznaje se domaća atmosfera, ugodan interijer, a najvažnije odlična hrana i mladi bračni par Đole i Danijela glavni i odgovorni za postojanje ovog mesta. Hrana pripremana po bakinim receptima, izuzetno povoljne cene i simpatične gazde koje ovde rade i na pripremi i na posluženju hrane.

U ponudi su kuvana jela (gulaš, prebranac, paprikaš...), čorbe i supe, roštilj pripreman na ćumuru, salate, sendviči po izuzetno povoljnim cenama. Od 9-13h u ponudi je doručak, 3 jaja i viršla sa dodacima za samo 150din uz koji se gratis dobijaju kafa ili čaj. Radno vreme je od 9-22h svakim danom osim nedelje, a telefon za porudžbine i rezervacije je 064/989 55 17. Roštilj se prodaje i na kilo, a u pripremi je i organizacija keteringa za firme. Adresa lokala je Vukova 10 u Zemunu.

MALO BIBERÄŒE - restoran domaće hrane, izuzeno prijatna atmosfera i dragi mladi Ljudi koji svakako zaslužuju i našu podršku kako bi ovakvo mesto opstalo i poraslo.

DOBRO DOÅ LI!!!

 







 







 

 

 

 













  



 



              




10770
Post napisan: 2019-02-05 21:37:03
Put do Sitonije - Srbija - RESTORANI I KAFANE - Post broj: # 3
idi na dno idi na vrh
tema: Put do Sitonije - Srbija - RESTORANI I KAFANE
Sitonija idi na index tema
strana 1 od 1

Broj korisnika foruma: članovi: 1456
administratori foruma: sitonijanadlanu thalassa


copyright by sitonijanadlanu/forum 2012-2024 / powered by sitonijanadlanu.com