Prijava!
Korisnički ID:
Sitonija
tema: Mesta na Sitoniji - Neos Marmaras - NEOS MARMARAS
strana 1 od 1
autor
sitonija
grupa: admin
broj postova: 527
reputacija: 1

NEOS MARMARAS U PAR REČI


Komentari:

sitonija
NEOS MARMARAS jedno od najpopularnijih letovališta regije Halkidikija smešten je u centralnom delu zapadne obale Sitonije. Nalazi se između severnijeg mesta NIKITI odnosno mesta TORONI na jugu. Od Soluna je udaljen 110km, a nepunih 100km od solunskog aerodrome.

Mesto je nastalo 1922. godine kada su na ovo područje stigle izbeglice iz Male Azije. Do tada ono je bilo u posedu manastira Agios Grigoris sa Atosa. Intenzivni razvoj mesta povećao je populaciju koja danas iznosi oko 2500. Zahvaljujući odličnim plažama u okruženju, trendi sadržajima, raznovrsnom ponudom smeštaja i odličnim snabdevanjem Neos Marmaras predstavlja savršen izbor ukoliko želite da vam baš sve bude dostupno i u blizini.

Fenomenalni zalasci sunca, etno selo PARTENON smešteno na samo 4km u brdima iznad Neos Marmarasa kao i elitni kompleks PORTO CARRAS sa marinom, luksuznim hotelima, kockarnicom i vinarijom čine ovo mesto savršenim za one željne dobrog provoda ili glamura. Ili prosto pronađite svoje mesto na terasi nekog od bezbroj restorana, picerija, kafića ili barova smeštenih duž celog mesta.


napisano: 2019-02-05 21:34:14
Tajci
Da li ici u N.M. sa trogodisnjim detetom? Koliko kosta trokrevetni studio na plazi u septembru?
napisano: 2013-01-15 14:03:25

11105
Post napisan: 2019-02-05 21:37:03
Mesta na Sitoniji - Neos Marmaras - NEOS MARMARAS - Post broj: # 1
idi na dno idi na vrh
autor
marko
grupa: user
broj postova: 3
reputacija: 1

zdravo!prvi put ove godine idemo u grcku,tacnije u neos marmaras.dosta smo se informisali zahvaljujuci ovom forumu,i forumu putovanja,i to je za veliku pohvalu.ja,koja grcku nisam poznavala,cak ni njen geografski polozaj maltene,upoznala sam kroz informacije koje sam od vas sviju forumasa dobila,t.j.procitala.da kazem da sam skoro sve ukapirala i put,i mesta,vazno mi je posto idemo sopstvenim prevozom.mozda me malo zbunjuju plaze u okolini ,jer ih zaista ima puno,i prelepe su,ali jedno me najvise kopka,kako ce mo se snaci sto se tice konverzacije,jer ni suprug,a ni ja neznamo mnogo engleski,skoro nista.zato smo se uvek drzali crne gore,bas zbog toga.a opet,mozda je neko vec imao takvo iskustvo,pa mi je olaksavajuca okolnost,da to podeli sa nama,jer mozda bespotrebno brinemo.i jos nesto,kako se kolima moze stici do porto caras?mi ce mo inace biti smesteni na paradiso plazi,to jest u sunset apartmanima.pozdrav za sve forumase i admina.


Komentari:

sitonija
Samo opušteno i bez brige, idete na lokaciju koja će siguran sam vrlo brzo postati domaći teren. Tim više što ste izabrali mesto gde se srpski jezik priča gotovo na svakom koraku. Od PARADISA možete i pešice do NEOS MARMARASA kako se ne bi gnjavili oko parkinga koji je ovde pogotovo u sezoni realan problem. Inače snabdevanje i sadržaji mesta su odlični, na magistrali imate supermarkete ARVANITIDIS i MASOUTIS, a u mestu bezbroj prodavnica, taverni i kafića. Detalje oko PORTO CARRAS-a imate na linku PORTO CARRAS a svakako iskoristite priliku da posetite i VINARIJU ovog kompleksa kao i obližnje etno selo PARTENON Å to se tiče plaža tu ćete zaista imati "problem" s obzirom da Sitonija ima veliki broj plaža, a teško je napraviti uži izbor. Moj predlog je napadajte sve u blizini, a ukoliko bilo šta dodatno zatreba iskusne kolege sa foruma i ja stojimo vam na raspolaganju. Dobro iskoristite zapadnu obalu, a onda sledeće godine očekujemo vas u Sartiju na letovanju sa pogledom na Atos. Pozdrav i dobro došli među ljubitelje ovog izuzetnog dela severne Grčke!
napisano: 2019-02-05 21:34:14
Flame
Meni se Neos Marmaras nije svideo, jer je JAKO BRDOVIT i nije mi se svidela plaža. S druge strane, ima toliko lepih plaža u blizini Neos Marmarasa, a Sitonija je predivna tako da ne možete da pogrešite koje god mesto da izaberete i sigurno ćete uživati.
napisano: 2019-02-05 21:34:14
marko
Hvala sitonija!Ova informacija me stvarno ohrabrila!Divni ste i nemam reci,koliko nam znaci svaka informacija,pogotovo za nas novajlije na sitoniji.Sto se tice Sartija,imamo u planu da obidjemo i taj deo,ako sam dobro procitala,blizu je i plaza KAVOUROTRIPES,jedino ako nisam pobrkala sa nekim drugim mestom.Neverovatno je,da se takva lepota tamo nalazi...pozdrav!
napisano: 2012-03-14 17:55:42
sitonija
Upravo tako plaža KAVOUROTRIPES , ali i susedni ORANGE BEACH nalaze se na 6. kilometru kada se od Sartija krene na sever ka mestu Vourvourou. A tu su zatim i MEGAPORTOKALI i ARMENISTIS sve sa onom fantastičnom tirkiznom bojom mora i sitnim belim peskom na obali.
napisano: 2019-02-05 21:34:14

10989
Post napisan: 2019-02-05 21:37:03
Mesta na Sitoniji - Neos Marmaras - NEOS MARMARAS - Post broj: # 2
idi na dno idi na vrh
autor
tina00
grupa: user
broj postova: 1
reputacija: 1

Ove godine idemo prvi pun na Sitoniju i zahvaljujuci vama imamo vec sliku NM i okolnih plaza.Ali bih vas molila da mi odgovorite,da li do plaze Kohi mora da se udje u kompleks Porto Caras i da se plati ulaz?I kako da znamo gde su lezaljke u tom kompleksu za slucajne goste,severno ili juzno od glavnog hotela?Hvala!
PS-Gde su smajlici?



Komentari:

sitonija
Plaža KOHI nalazi se u sklopu kompleksa PORTO CARRAS te je u kompleks potrebno ući. Kolima kroz ulaz koji se plaća 3evra po odrasloj osobi ili peške obalom iz pravca Neos Marmarasa. Ležaljke i suncobrani n aplaži KOHI se plaćaju 8 evra po setu!
napisano: 2019-02-05 21:34:14
mungosava
plaza se nalazi juzno od hotelskog kompleksa, posle marine :)
napisano: 2012-05-18 17:26:04
tina00
Hvala!!
napisano: 2012-05-19 17:37:21

11165
Post napisan: 2019-02-05 21:37:03
Mesta na Sitoniji - Neos Marmaras - NEOS MARMARAS - Post broj: # 3
idi na dno idi na vrh
autor
draganla
grupa: user
broj postova: 2
reputacija: 1


11081
Post napisan: 2019-02-05 21:37:03
Mesta na Sitoniji - Neos Marmaras - NEOS MARMARAS - Post broj: # 4
idi na dno idi na vrh
autor
veverica
grupa: user
broj postova: 1
reputacija: 1

pozdrav svim forumasima.

Suprug i ja sa devojcicom od 2 godine planiramo letovanje na Sitoniji krajem avgusta. Imamo par tipicnih porodicnih zahteva: apartman na plazi, sitan pesak, eventualno igraliste u dvoristu vile, parking mesto i povoljan smestaj. Zbog najurbanijeg izgleda Neos Marmaras nam je prva opcija ali jos nismo doneli definitivnu odluku. Razmatramo Sunset hotel na Paradiso plazi ali ima jako puno oprecnih komentara pa nismo sigurno da li da nastavimo potragu kako ne bismo bili razocarani.



Komentari:

sitonija
Smestaj koji ispunjava vaše zahteve je TOP STUDIO na plaži KARIDI kod mesta VOURVOUROU. O ovom izuzetnom mestu već je dosta napisano, a možete videti i aktuelne fotografije načinjene pre nepunih mesec dana. Deo foruma o ovom smeštaju nalazi se na linku TOP STUDIO
napisano: 2019-02-05 21:34:14
veverica
Hvala Sitonija na brzom odgovoru. Sve najbolje. Jos neki mesec i stizemo :-)
napisano: 2012-06-07 09:34:44

11036
Post napisan: 2019-02-05 21:37:03
Mesta na Sitoniji - Neos Marmaras - NEOS MARMARAS - Post broj: # 5
idi na dno idi na vrh
autor
Bokure
grupa: user
broj postova: 1
reputacija: 1

Pozdav od Makedonija :)

Zelim da vas malo zamolim.

Zelim da idem na Sitoniju ama neznam gde :) ? Idem na medeni mesec sa auto.
Volim velike pesocne plaze cisto plavo more, prirode nesto u stilu Lefkade,
Znaci ne zelim nocni zivot po diskotekama ali zelim da se setam i da idem na razne lokacija plaze.

Ako moze i neki interesni apartman/ studio za 2 osobe pokraj plaze ili blizina plaze, termin pre Avgust ili pocetak.
Hvala vam puno.



Komentari:

sitonija
TOP STUDIO na plaži KARIDI kod mesta VOURVOUROU ispunjava vaše zahteve i može biti interesantan izbor za lepe trenutke koje vas očekuju. Linkove ka ovom izuzetnom smeštaju imate u prethodnom postu. Pozdrav iz Sartija!
napisano: 2019-02-05 21:34:14

11124
Post napisan: 2019-02-05 21:37:03
Mesta na Sitoniji - Neos Marmaras - NEOS MARMARAS - Post broj: # 6
idi na dno idi na vrh
autor
Leprsava
grupa: user
broj postova: 6
reputacija: 1

Upravo sam procitala vasu preporuku za posetu vinarije u sklopu kompleksa. Zanima me samo da li se placa ulaz, i da li se placa degustacija vina? Ne bih da nas doceka neko "iznenadjenje" tamo a volela bih da je posetim :)


Komentari:

sitonija
Od pre neki dan degustacija SE PLAĆA 2 evra i možete probati 4 vrste vina. Inače tiket za degustaciju kupuje se na ulazu u showroom vinarije. Sam ulaz i razgledanje je besplatan, a cene vina u opsegu od 5,8 do 12 evra za komercijalna vina. Naravno postoje i skuplja vina koja su nastajala pod specifičnim uslovima pa takvi rariteti koštaju i preko 100 evra za bocu. Inače u vinariji kompleksa PORTO CARRAS danas možete pronaći 14 vrsta vina svih tipova. Pozdrav!
napisano: 2019-02-05 21:34:14

10932
Post napisan: 2019-02-05 21:37:03
Mesta na Sitoniji - Neos Marmaras - NEOS MARMARAS - Post broj: # 7
idi na dno idi na vrh
autor
dule
grupa: user
broj postova: 1
reputacija: 1

poz.

Zanima me kako se zove i gde se nalazi ulica za soping u Neos Marmarasu?

Hvala



Komentari:

sitonijanadlanu
Najveći broj prodavnica nalazi se u ulici koja od luke ide u pravcu gradske plaže uz more. tu su smeštena i dva trga sa najvećom koncentracijom radnjica svih tipova i ugostiteljskih objekata. Supermarketi MASOUTIS i OIKONOMOY nalaze se na magistrali na južnom obodu grada.



napisano: 2019-02-05 21:34:14

11007
Post napisan: 2019-02-05 21:37:03
Mesta na Sitoniji - Neos Marmaras - NEOS MARMARAS - Post broj: # 8
idi na dno idi na vrh
autor
maramat
grupa: user
broj postova: 2
reputacija: 1

dobar dan svima :) molila bih za pomoć
u dilemi smo da li da za naš dvonedeljni odmor izaberemo vilu HARIS MICHAILIDI na ulazu u Neos Marmaras ili Angelos Garden u Toroniju?

da li je neko bio a interesuje nas i mišljenje sitonijena dlanu :)

hvala puno unapred :)




Komentari:

sitonijanadlanu
HARIS MICHAILIDI se nalazi nekih 300m pre početka naselja i plaže PARADISOS. Znači nekih 2km od centra Neos Marmarasa. Ovaj deo obale karakteriše vrlo uska plaža i svi smeštaji nalaze se neposredno uz magistralu. Ukoliko vam je od značaja sadržajnost Neos Marmarasa onda ovaj smeštaj može biti dobar izbor. A uz to blizu su vam i plaže KOHI, CASTELO, LAGOMANDRA, SPATIES, KALOGRIA, KOVIOU sve vredne pronalaženja smeštaj u njihovoj blizini. Koordinate kompleksa HARIS MICHAILIDI su GPS(N40.1102180/E23.7757396). ANGELOS GARDEN sa druge strane je više za "mirniju" varijantu odmora, plaža je ovde mnogo lepša, a blizu vam je i Kalamitsi. Po meni teška odluka, ali bih ja ipak pre izabrao Toroni, međutim to je samo moje lično mišljenje. Pozdrav!
napisano: 2019-02-05 21:34:14
maramat
hvala vam puno :)
napisano: 2013-02-13 17:57:43

11097
Post napisan: 2019-02-05 21:37:03
Mesta na Sitoniji - Neos Marmaras - NEOS MARMARAS - Post broj: # 9
idi na dno idi na vrh
autor
boris
grupa: user
broj postova: 10
reputacija: 1

Ove godine smo odlucili da letujemo u Porto carrasu hotel sitonija samo me interesuje ako je neko boravio u hotelu da iznese svoje utiske.Citao sam komentare na Tripadsvistor-u ali bi voleo da cujem utiske nekog ko je letovao iz nase zemlje.Hvala puno.



11061
Post napisan: 2019-02-05 21:37:03
Mesta na Sitoniji - Neos Marmaras - NEOS MARMARAS - Post broj: # 10
idi na dno idi na vrh
autor
pavum
grupa: user
broj postova: 1
reputacija: 1

Pozdrav svima.Kako i pretpostavljate svideo mi se forum i ohrabrio da pitam za pomoc.Do sada smo letovali u Haniotiju ali je letos bila strasna guzva a posto imam decu od 2,5 i 4 god,to nam vise ne odgovara.Ove godine gledamo Dioskuri mezonete . Da li je plaza zaista tako blizu ( moramo na popodnevno spavanje ) i da li ima blizu sadrzaja da ih zainteresuje ( da li je blizu grad da prosetamo ) i da li je toliko brdovito da cemo morati da ih nosamo? mnogo pitanja ,znam, ali sta cu kad sam mama. Hvala na razumevanju i na svakom odgovoru vec unapred


Komentari:

sitonija
Naselje PARDISOS u kojem se nalazi i kuća DIOSKURI nalazi se u neposredno pred Neos Marmarasom kada dolazite iz pravca Nikitija i zauzima vrlo uzan pojas između magistrale i mora. Najudaljeniji objekat je supermarket ARVANITIDIS koji je na nekih 250m od mora. Znači kada je PARADISOS u pitanju SVE je blizu i kola vam ti neće trebati. Centar Marmarasa je na nekih 1-1,5km, a gradska plaža nešto više od 2km i kada se uzme u obzir brdovit teren tu šetnja teško može biti opcija pogotovo sa malom decom. Dakle auto je neophodan, a Marmaras jeste brdovit.
napisano: 2019-02-05 21:34:14
pavum
hvala na odgovoru. znaci, Marmaras nije za nas a u Paradisosu samom nema setnje za uvece i nekih dogadjaja ?Joj, taman nadjem agenciju, uslove placanja, onda ne valja mesto.. ima li na Sitoniji jos neko brdovito mesto , da znam da ne gledam uopste ?
napisano: 2013-02-27 20:18:19
sitonija
Sve zavisi šta je za vas bitno, a šta nije. Uz to potrebno je imati jasne želje, a onda je sve dosta lakše. Ako Marmaras ne odgovara pogledajte Sarti ili Nikiti, oba sadržajna mesta, sa događanjima i mogućnostima za šetnju. Bilo kako bilo plaže Sitonije i dalje ostaju njen glavni adut, a dosta je već pisano o onim koje su pogodne za duži boravak i za boravak jako male dece. Ako razmišljate u tom pravcu Sitonija jeste destinacija za vas!
napisano: 2019-02-05 21:34:14

11065
Post napisan: 2019-02-05 21:37:03
Mesta na Sitoniji - Neos Marmaras - NEOS MARMARAS - Post broj: # 11
idi na dno idi na vrh
autor
beduin
grupa: user
broj postova: 1
reputacija: 1

Ja sam prošle godine bio u Neosu i bilo je jako lepo, sem epizode na početku, naravno zbog agencije i želeo bih ljude da upozorim na to, a ne bi bilo loše napraviti crnu i belu listu agencija gde bi mogli da se obaveštavamo, a njih možda nateramo da poboljšaju poslovanje.

 Kod agencije Paradiso travel iz Beograda uplatio sam letovanje u Neos Marmarasu u vili Christos. Na sajtu je pisalo da su sobe površine 15 i 18 kvadrata što nam je jako odgovaralo, pošto uzimamo dvokrevetni studio, a nosimo ogradicu-krevetac za dete. U agenciju su nam i naknadno potvrdili da je sve ok, pošto smo tražili da ako je moguće dobijemo i francuski ležaj u sobi. kada smo stigli, dobili smo studio br. 20 koji ima francuski ležaj, ali i površinu od jedva 12 kvadrata, a 15 nema ni sa terasom, tako da nismo mogli da postavimo krevetac. Pošto sam pozvao agenciju u Beograd, došao je predstavnik u Neosu, ali nije mogao da uradi ništa jer nigde nije bilo slobodnih mesta, a inače su prokomentarisali da smo umorni od puta i da će nam bolje izgledati kad ujutru ustanemo. Popunio sam zapisnik o prigovoru na licu mesta i uneo primedbu da studio nema odgovarajuću površinu, ali predstavnik u delu koji on popunjava to nije napisao. Slikao sam studio i obezbedio izjave svedoka koji su bili u studijima pored. U agenciji su otkucali fiskalni račun kada sami pozvao, a kada sam po povratku podneo prigovor, odbili su ga uz prilaganje overene izjave vlasnice vile da su svih šest studija površine 15 i 18 kvadrata. Podneo sam prijavu Turističkoj inspekciji, ali inspektor je mogao samo da podnese prijavu zbog neblagovremenog izdavanja fiskalnog računa, i on mi je predočio šta je trebalo uraditi pri popunjavanju prigovora na licu mesta, a trebalo je tražiti od vlasnika ikategorizaciju sobe, uz pozivanje Turističke policije. S obzirom da vlasnicima vile nije baš bilo prijatno kada je nastao problem i po njihovim reakcijama, Turistička policija bi rešila stvar. Turistički inspektor me je uputio da kada sledeći put odem u Grčku donesem kategorizaciju sobe, a to može i za dve godine pošto ove godine neću ići, i tada on može da zatvori agenciju. Inače sam povodom svega dva puta razgovarao sa direktorom agencije i to je bila igra bez granica jer je trebalo da iz svega izvučem zaključak da je sve moja krivica, a jedina moja krivica je što sam ikada ušao u tu agenciju. U drugom razgovoru mi je rekao da dođem da mi uz kaficu objasni šta će se desiti ukoliko nas tavim da insistiram da mi vrate novac. Ja sam prestao da računam na to da će mi vratiti novac, ali se nadam da će ovo mnogi pročitati i preneti dalje kako još neko ne bi doživeo istu stvar. U prilog mom pisanju ide da na sajtu agencije u ponudi smeštaja stoji da vila Christos nije u ponudi, ali je u ponudi vila Alcano, i to je najočitiji dokaz njihove prevare. Naime, na prvom spratu kuće su sobe koje se izdaju pod imenom vila Alcano, što se može videti i u ponudi drugih agencija, a Paradiso pod Alcano izdaje prvi i drugi sprat ili visoko prizemlje i prvi sprat, uporedite pa ćete videti. Inače Sitonija je predivna i treba je obići.




Komentari:

sitonija
Bez namera da stajem na bilo čiju stranu rekao bih da je i u ovom slučaju po sredi "nesporazum" između gosta i radnika agencije koji olako obećavaju ili nedovoljno poznaju ono što prodaju. I eto problema, a po leđima dobija ni kriv ni dužan lokalni predstavnik. Znam, reći ćete "neka se bolje organizuju" ali ne možete ni zamisliti koji se posao odradi dole na terenu kako bi se ispravili nedostaci, naravno kada je to moguće. Mislim da crno/bela lista ne bi bila realan pokazatelj jer individulani doživlja može biti vrlo različit za isti slučaj. Npr. pamtim situacije iz Sartija gde su problemi dva izuzetno nezadovoljna gosta bili rešeni kada su im međusobno zamenjeni apartmani. Sve zavisi šta je kome važno i šta očekuje. Å to se tiče pomenute agencije znam nekoliko ljudi zaljubljenika u Sitoniju i članova ovog foruma i FB grupe sitonijanadlanu koji su svoje poverenje poklonili upravo njima. I tako začaran krug, jedni zadovoljni, drugi nisu. U svakom slučaju vaše je pravo da tražite željene uslove, a ukoliko agencijske ponude nisu odgovarajuće ništa vas ne sprečava da smeštaj potražite u sopstvenoj režiji. Sve je to bolje nego teške reči, pozivanje na razno razne inspekcije u trouglu Beograd-Solun-Poligiros. Toga sam se naslušao prošlog leta i pridodao na poduži spisak razočarenja šta se učinilo sa Sitonijom. A činjenica da sam i ja lično sajtovima SND u određenoj meri doprineo celoj situaciji čini sasvim izvesnom odluku da takvu grešku više neću ponoviti. Dobre namere su jedno, ali kada neka destinacija postane "previše popularna" ljudi koji su u lancu realizacije menjaju sliku ali i doživljaj. Srećom ostaju sećanja na vreme kada je sve bilo mnogo bolje, a uz to postoji još na stotine destinacija gde se zadovoljstvo još uvek može pronaći u izvornom obliku.
napisano: 2019-02-05 21:34:14
beduin
Lepo bi bilo da je to nesporazum, tada bi se agencija potrudila da reši problem, naime predstavnik ih je nekoliko puta kontaktirao i pokušao da nam nađe odgovarajući smeštaj, a oni su mu kao što sam naveo odgovorili da smo umorni od puta i da će nam sutradan sve lepše izgledati. Vlasnik kuće mi je rekao da je Peđi(direktoru agencije rekao da je soba neuslovna , ali da mu je ovaj odgovorio da nema problema), meni je u rezgovoru podsmešljivo odgovorio na moje pitanje koja je kategorija te sobe, da je možda i nema, tako da su što se tiče agencije ,"jako dobro organizovani". Ja sam agenciju pre polaska kontaktirao dva ili tri puta pre polaska i svaki put dobio odgovor da je sve u redu, već sam naveo zbog čega mi je bio bitan prostor, u tom studiju dvoje može da se smesti, ali na jadevite jade, ima komentara ljudi koji su u njemu boravili. Slažem se sa Vama da smeštaj mogu naći i sam kao što sam i učinio, ali ja od agencije nisam tražio ništa više od onoga što su nudili -15 ili 18 kvadratnih metara, nisam pitao ništa drugo, jer za novac koji sam platio znam da nisam mogao da očekujem ništa posebno, niti sam očekivao. Inače sve osim te epizode je bilo odlično, Sitonija je predivna, njome ni na koji način nisam razočaran, naprotiv. Ne znam na koje teške reči mislite, a što se tiče pozivanja na razne inspekcije, one nisu razne, već legitimne Turistička inspekcija u beogradu i Turistička policija Grčke. Na ovu poslednju su me uputili iz Ambasade Grčke kada sam pozvao da pitam kako da zaštitim svoja prava. Ovo mi nije prvo letovanje u Grčkoj, i uvek sam do sada dobijao ono što je u agencijama ugovoreno pre polaska, a agencija Paradiso mi nije pre polaska ponudila studio od 12 kvadrata, ja ga prihvatio, pa po dolasku vidim da mi ne odgovara i onda neću, ja sam uplatio 15 - 18 kvadrata, to je bila ponuda koju sam prihvatio.
napisano: 2019-02-05 21:34:14

11009
Post napisan: 2019-02-05 21:37:03
Mesta na Sitoniji - Neos Marmaras - NEOS MARMARAS - Post broj: # 12
idi na dno idi na vrh
autor
ninush88
grupa: user
broj postova: 2
reputacija: 1

Cao svima :) Decko i ja bismo prvi put ove godine isli U Grcku,mesto Neos Marmaris.STa nam preporucujete da posetimo i kakvo je mesto generalno?
I da li neko ima informacije o kuci Dire? bila bih vam zahvalna :)




Komentari:

sitonija
Izborom mesta NEOS MARMARAS za bazu imate savršene uslove za obikazak kompleksa PORTO CARRAS gde Sitoniju možete doživeti u najelitnijem izdanju. Bazeni i plaže hotela MELITON i SITONIJA i jedna od TOP plaža Sitonije KOHI, a tu je i marina kompleksa.

U neposrednoj blizini severno od mesta svakako ne bi trebalo preskočiti plaže LAGOMANDRA , SPATHIES , beach bar MANGO na plaži KALOGRIA, HIT plažu prošlog leta KOVIOU i naravno beach bar AQUA HEAVEN na plaži AGIOS IOANNIS. Poseban doživljaj su i etno selo PARTENON i VINARIJA PORO CARRAS.

Hotel DIRE smešten je u glavnoj ulici uz more u neposrednoj blizini centralnog trga, dakle lokacijski odlično za obilazak mesta prepunog sadržaja koji će vas sigurno interesovati, bezbroj kafea, nekoliko odličnih picerija i fast-food restorana. Pregledajte malo gornje linkove i siguran sam da ćete sa vašeg prvog letovanja na Sitoniji poneti impresije koje ćete dugo pamtiti.
















napisano: 2019-02-05 21:34:14

11043
Post napisan: 2019-02-05 21:37:03
Mesta na Sitoniji - Neos Marmaras - NEOS MARMARAS - Post broj: # 13
idi na dno idi na vrh
autor
ninush88
grupa: user
broj postova: 2
reputacija: 1

Hvala puno :)
samo jos nesto vezano za kucu DIre,jel znate kakav je smestaj ? Imam ja slike kako izgleda,nego me interesuje ima li tople vode,da li ima kuhinju i reso da mogu nesto da nam skuvam ?:D



Komentari:

sitonija
Topla voda ima, a rešo za kaficu. Ponuda taverni i fast-food restorana u Neosu je velika i nemojte se gnjaviti kuvanjem nego uživajte u odmoru.
napisano: 2019-02-05 21:34:14

11030
Post napisan: 2019-02-05 21:37:03
Mesta na Sitoniji - Neos Marmaras - NEOS MARMARAS - Post broj: # 14
idi na dno idi na vrh
autor
Igor-Stefan
grupa: user
broj postova: 1
reputacija: 1

Smestaj za bracni par sa detetom-Neos Marmaras




Komentari:

Igor-Stefan
Postovani da li iamte neke predloge sto se tice smestaja ? Da li je neko bio u vili NAIAS HOUSE ili perperi stella rooms ? Da li svi vlasnici vila traze avans pri rezervaciji soba ? Hvala unapred na pomoci...
napisano: 2013-03-20 09:04:38
sitonija
Ukoliko ste suzili izbor na NEOS MARMARAS pogledajte ponudu smeštaja na plaži PARADISOS naselja nekih 2km severno od centra mesta. Mislim da će vam ovde dnevne aktivnosti sa detetom biti neuporedivo lakše nego u Neos Marmarasu, a uveče kada vrućina utihne neće biti problem da prošetate po terenu koji jeste brdovit. Pri rezervaciji smeštaja obično se traži uplata depozita u iznosu 10-30% od punog iznosa uz porocedure koje se mogu dosta razlikovati kako od banke do banke, tako i od šalterskog službenika na kojeg naiđete.
napisano: 2019-02-05 21:34:14

11066
Post napisan: 2019-02-05 21:37:03
Mesta na Sitoniji - Neos Marmaras - NEOS MARMARAS - Post broj: # 15
idi na dno idi na vrh
autor
ivan.jerinic78
grupa: user
broj postova: 1
reputacija: 1

Postovani, 

Mi smo ove godine odlucili za Porto Carras i hotel Meliton. 
Interesuju me ako mozete da mi predlozite neke plaze koje su lope a blizu Porto Carasa koje bi mogli da posetimo? 
Koliko je udaljena Sitonija od Porto Carasa i neke plaze oko nje. Kakav je put od Porto Carasa do Sitonije? 
Razmisljamo da posle Porto Carasa odemo do Sitonije na 7 dana pa me interesuje i to. 

Veliki pozdrav i unapred hvala! 



Komentari:

sitonija
U neposrednoj blizini severno od PORTO CARRASA nalaze se plaže LAGOMANDRA , SPATHIES , KALOGRIA, HIT plaža prošlog leta KOVIOU i prelepa plaža AGIOS IOANNIS na domak Nikitija. Inače PORTO CARRAS se već nalazi na Sitoniji i to u centralnom delu njene zapadne obale.
napisano: 2019-02-05 21:34:14

11036
Post napisan: 2019-02-05 21:37:03
Mesta na Sitoniji - Neos Marmaras - NEOS MARMARAS - Post broj: # 16
idi na dno idi na vrh
autor
Nada
grupa: user
broj postova: 2
reputacija: 1

Kakvih sadržaja ima uveče za decu? Planiramo da odsednemo u Lagomandra Nakis koji je pet km od Neos Marmarasa koji bi nam bio za nabavku i ,,provod" uveče. Pretpostavljam da u Neos Marmarasu postoji i Lidl?
Hvala unapred.



Komentari:

sitonija
LIDL ima u Nikitiju, a u Marmarasu MASOUTIS, ARVANITIDIS i za mnoge artikle najpovoljniji OIKONOMOU.
napisano: 2013-04-17 15:16:38

11125
Post napisan: 2019-02-05 21:37:03
Mesta na Sitoniji - Neos Marmaras - NEOS MARMARAS - Post broj: # 17
idi na dno idi na vrh
autor
Gane
grupa: user
broj postova: 1
reputacija: 1

Uplatili smo smestaj u kuci Haris Michailidou. Zanima me da li market Arvanitidis na magistralnom putu pre kuce ili od kuce ka centru Neos Marmarasa?


Komentari:

sitonija
1km od kuće
napisano: 2019-02-05 21:34:14

11037
Post napisan: 2019-02-05 21:37:03
Mesta na Sitoniji - Neos Marmaras - NEOS MARMARAS - Post broj: # 18
idi na dno idi na vrh
autor
Ciciban
grupa: user
broj postova: 1
reputacija: 1

Ćao! Drugarice i ja ove godine idemo u Neos Marmaras, pa nas zanima da li postoje bankomati u tom mestu i da li možemo da korsitimo platne kartice u restoranima...Pozz! :-)


Komentari:

sitonija
Da, postoje bankomati, a neki restorani primaju kartice.
napisano: 2014-03-27 13:43:21

11075
Post napisan: 2019-02-05 21:37:03
Mesta na Sitoniji - Neos Marmaras - NEOS MARMARAS - Post broj: # 19
idi na dno idi na vrh
autor
mitzie
grupa: user
broj postova: 2
reputacija: 1

Pozdrav svima,
Moze li neko da mi napise koju reč za smestaj Ariadni’s House, blizu gradske plaze N.Marmaras-a, da li je ok, pristojan za par sa bebom, kao i da li je ta plaža čista i pekovita? Neke fotografije dočaravaju kristalno more, zlatni pesak, a neke su opet prilično lošeg izgleda... Ako moze neki kratki post na temu te gradske plaze, da li je ta ulica iza plaže frekventna ili je to prosto pristup samoj plazi?

HVALA UNAPRED!



Komentari:

Flame
Neos Marmaras je jako lep, brdovit, ali lep, ali mislim da sa malom bebom gradska plaža nije baš dobar izbor, mala je, pored prometne ulice i more na njoj nije kristalno čisto. Sitonija ima toliko divnih plaža, tako da vam je moj savet da ovu gradsku zaobiđete. Pozdrav
napisano: 2019-02-05 21:34:14
mitzie
hvala vam puno! mnogo nam znaci ova informacija! vrlo malo je falilo da rezervisem to mesto. veliki pozdrav!
napisano: 2013-05-12 10:14:05
Flame
S obzirom na to da letujete sa bebcem mislim da je mnogo bolji izbor Sarti koji je, pored toga što ima odličnu plažu...ravan, a što je veoma bitno za onog ko gura kolica, ili Toroni koji jeste mali i nema nikakvog večernjeg sadržaja za nas roditelje sa sitnom decom, ali je plaža odlična i ima jeftinog smeštaja u vilama koje se nalaze odmah pored mora, a što je JAKO bitno ako sa sobom na plažu nosite gume, dušeke, kofice, brodiće, bagere, lopate, čamce..........ili Kalamitsi koji je još manji od Toronija ali ima divan brašnast pesak i nekako ima dušu...eto ako sam makar malo pomogla u izboru drago mi je, u svakom slučaju šta god da odlučite neće te se pokajati jer je Sitonija divna.
napisano: 2019-02-05 21:34:14

11125
Post napisan: 2019-02-05 21:37:03
Mesta na Sitoniji - Neos Marmaras - NEOS MARMARAS - Post broj: # 20
idi na dno idi na vrh
autor
mitzie
grupa: user
broj postova: 2
reputacija: 1

hvala vam puno! mnogo nam znaci ova informacija! vrlo malo je falilo da rezervisem to mesto.

veliki pozdrav!



Komentari:

Flame
S obzirom na to da letujete sa bebcem mislim da je mnogo bolji izbor Sarti koji je, pored toga što ima odličnu plažu...ravan, a što je veoma bitno za onog ko gura kolica, ili Toroni koji jeste mali i nema nikakvog večernjeg sadržaja za nas roditelje sa sitnom decom, ali je plaža odlična i ima jeftinog smeštaja u vilama koje se nalaze odmah pored mora, a što je JAKO bitno ako sa sobom na plažu nosite gume, dušeke, kofice, brodiće, bagere, lopate, čamce..........ili Kalamitsi koji je još manji od Toronija ali ima divan brašnast pesak i nekako ima dušu...eto ako sam makar malo pomogla u izboru drago mi je, u svakom slučaju šta god da odlučite neće te se pokajati jer je Sitonija divna.
napisano: 2019-02-05 21:34:14
mitzie
Mnogo vam hvala i na ovom postu, od velike je pomoći. Posle njega sam se bacila u pretragu ta dva mesta, ali nam se izbor na kraju suzio na Toroni (vila Panagiota) ili Vourvourou (Top Studios). Vise sam za Top Studios, samo zbog prelepih plaža na tom delu Sitonije, koje imaju i prirodni hlad (kako čitam za Karidi npr.), samo me brine pristup plaži. Da li je sa tom bebi opremom lako dostupna, od ovog smestaja. Slika na Google earth-u me plaši :) Hvala još jednom i pozdrav!
napisano: 2019-02-05 21:34:14
sitonijanadlanu
KARIDI je plaza do koje vodi asfaltni put do parkinga u sumi u zaledju plaze, doduse nesto uzi i sa prilicno cestim prolaskom automobila do ove izuzetno popularne plaze. Od smestaja TOP STUDIOS do plaze ima nekih 220m. S druge strane PANAGIOTA je na samoj plazi. I jos nesto KARIDI je pescana plaza sa plitkom vodom, dok plaza u Toroniju je sa sitnim kamencicma ali relativno brzo ide u dubinu. Zaista teska odluka ali verujem da cete na kraju pronaci resenje koje ce ispuniti vasa ocekivanja. Pozdrav!
napisano: 2013-05-15 20:56:25

11123
Post napisan: 2019-02-05 21:37:03
Mesta na Sitoniji - Neos Marmaras - NEOS MARMARAS - Post broj: # 21
idi na dno idi na vrh
autor
anči82
grupa: user
broj postova: 1
reputacija: 1

Pozdrav,
Da li neko zna kakav je smeštaj u vili Vaso beach?




11044
Post napisan: 2019-02-05 21:37:03
Mesta na Sitoniji - Neos Marmaras - NEOS MARMARAS - Post broj: # 22
idi na dno idi na vrh
autor
J.J.
grupa: user
broj postova: 1
reputacija: 1

Ćao!
Svaka pohvala za forum. :)
Zanima me kakav je smeštaj u vili Stella Perperi rooms i da li je stvarno 50m od Paradisos plaže? Pošto sam u kontaktu sa njima preko mail-a oko rezervacije?
Pozdrav!










11127
Post napisan: 2019-02-05 21:37:03
Mesta na Sitoniji - Neos Marmaras - NEOS MARMARAS - Post broj: # 23
idi na dno idi na vrh
autor
svaba
grupa: user
broj postova: 1
reputacija: 1

Pozdrav svim ljubiteljima Sitonije.
Ja ove godine prvi put idem na "drugi prst", u Neos Marmaras i imam jedno konkretno pitanje obzirom da idem kolima.
Kakav je saobracaj u gradu,mislim na ulice,jesu li jednosmerne i treba li se pridrzavati nekog oneway road-a kao na mapama (iz prospekata nekih nasih agencija) ili moze bilo gde da se udje u grad i izadje?Kakva je situacija sa parkiranjem?
Hvala unapred!



Komentari:

sitonija
Veliki broj ulica u Neos Marmarasu je jednosmeran i svakako se treba pridržavati saobraćajne signalizacije. Postoji 5 ulaza u grad sa magistrale obeleženih slovima grčkog alfabeta, a parkiranje jeste problem u samom mestu, odnosno ulicama oko centra. Na obodu mesta kod izlaza (Exit gama - G) postoji parking prostor gde možete ostaviti auto i izbegnete komplikacije ulaskom u samo centralno jezgro mesta.
napisano: 2019-02-05 21:34:14

11050
Post napisan: 2019-02-05 21:37:03
Mesta na Sitoniji - Neos Marmaras - NEOS MARMARAS - Post broj: # 24
idi na dno idi na vrh
autor
mrkic
grupa: user
broj postova: 3
reputacija: 1

Ja planiram mozda da odem tamo polovinom jula. Zanima me da li da se ide preko agencije ili tamo na licu mesta da se trazi smestaj. Milsim da moze jeftinije da se prodje ako se na licu mesta trazi smestaj.


Komentari:

Flame
Svakako je sigurnije da uplatite smestaj preko agencije ili preko neta. Mislim da je veoma tesko polovinom jula naci adekvatan smestaj, a ne verujem ni da ce vam biti nesto jeftinije. Pozdrav.
napisano: 2014-04-26 08:18:48
sitonija
Postoje tri načina pronalaženja smeštaja, jedan preko agencije koja će uraditi rezervaciju za vas i što je isto tako važno pružiti vam kompletan servis na licu mesta, drugi je pronalaženje smeštaja u sopstvenoj režiji uz rezervaciju unapred, a treći je odlazak na bum pri čemu smeštaj tražite na licu mesta. Po meni dobro rešenje su prve dve opcije dok treću treba izbeći pogotovo kada se na odmor odlazi sa malom decom. Ne postoje reči koje mogu opisati agoniju ljudi koji prošlog leta u Sartiju nisu uspeli pronaći nikakav smeštaj pa su ili spavali u kolima ili išli dalje u pokušaju nalaženja bilo kakvog smeštaja. U dobru pripremu letovanja svakako spada i rezervacija smeštaja unapred i odlazak na sigurno.
napisano: 2019-02-05 21:34:14

11072
Post napisan: 2019-02-05 21:37:03
Mesta na Sitoniji - Neos Marmaras - NEOS MARMARAS - Post broj: # 25
idi na dno idi na vrh
autor
Miske
grupa: user
broj postova: 1
reputacija: 1

Pozdrav svima!!!
Uplatili smo juce 17-i Septembar, vilu "Irene". U opisu pise 50 metara od Paradiso plaze a 900 metara od centra NM-a.
Sta mozemo da ocekujemo od Septambra na Sitoniji i da li neko mozda ima iskustva sa ovom vilom ili zna nesto vise da kaze o tome.
Hvala puno unapred. ;)




11112
Post napisan: 2019-02-05 21:37:03
Mesta na Sitoniji - Neos Marmaras - NEOS MARMARAS - Post broj: # 26
idi na dno idi na vrh
autor
zokizokica
grupa: user
broj postova: 1
reputacija: 1

Zoki Novi Sad

Dobar dan i pozdrav za sve na forumu.
ove godine mi smo odabrali da idemo u NM na more, termin 18.7. Idemo u svojoj organizaciji u vilu Naias. Zanima me par stvari: za početak kakva je vila? Dali ima parking pošto idemo sa 2 automobila? Da li su vlasnici ok, da li se preterano bune zbog buke itd...
Takođe, interesuje me noćni zivot, posto smo svi mladi i volimo sve sto vole mladi :) Da li ima diskoteka, beach barova itd. Malo smo uplašeni jer nam je dosta ljudi reklo da je to više porodično mesto. Međutim dosta agencija iz Srb organizuje party letovanje u Neos Marmarasu u toj turi kad idemo i mi.
Vilu smo rezervisali preko interneta i uplatili avans, nadam se da će biti ok, a mozda nekog sa foruma i upoznamo tamo :))))
Nadam se da je neko bio u toj vili i da će odgovoriti na ove nedoumice...

Ciaaaaaaaaao :)



Komentari:

sitonija
Ne brinite, izabrali ste mesto na Sitoniji gde provoda ima dosta, beach barovi HAVANA i LIVAS, nekoliko dobrih noćnih klubova i najbolji među njima MOLOS, a tu je i PORTO CARRAS i KOHI mesto dobrog provoda. U blizini Marmarasa nalazi se i plaža AGIOS IAONNIS sa nekoliko bech barova, zatim LAS BANDIDAS na pola puta ka Toroniju. Nedoumica nema, sve zavisi samo od vas, a ukoliko zatreba neka asistencija javite se mom kolegi predstavniku ASTRE za Neos Marmaras na telefon +30 699/9348 612. Naravno planirajte i dolazak u Sarti, subotom uveče na plaži GOA noć je najduža na Sitoniji. Pozdrav i lep provod!
napisano: 2019-02-05 21:34:14
zokizokica
Hvala puno na informacijama, od velike ste pomoci, sjajan forum! :)
napisano: 2014-06-23 17:04:00

11089
Post napisan: 2019-02-05 21:37:03
Mesta na Sitoniji - Neos Marmaras - NEOS MARMARAS - Post broj: # 27
idi na dno idi na vrh
autor
del3688
grupa: user
broj postova: 2
reputacija: 1

Pozdrav svima...

Za nedelju dana dolazimo na Sitoniju, preko agencije Paradiso smo nasli smestaju Neos Marmarosu u vili dr.Serhan 3...Da li iko, bilo ko ima neke informacije u vezi tog smestaja, jer mi ni na jednom sajtu ili forumu nismo mogli da nadjemo bilo kakve info. sem one koje su napisane u sklopu oglasa. I najvise me buni to sto prikaz mape pokazuje da je smestaj blize gradskoj plazi a u opisu pise da je vila smestana na samo 4min hoda od Paradiso plaze, sto je stvarno prema mapi nemoguce...Ovi u agneciji su nam rekli da kod njih radi covek koji je ziveo u Neos Marmarasu i da ce nam on sve objasniti, ali od toga nista... ako imate neke inforamcije gde je vila smestena bila bih vam zahvalna . inace culi smo da je cela Sitonija predivna i jedva cekam da dodjemo! 

Hvala unapred...




11032
Post napisan: 2019-02-05 21:37:03
Mesta na Sitoniji - Neos Marmaras - NEOS MARMARAS - Post broj: # 28
idi na dno idi na vrh
autor
joca55
grupa: user
broj postova: 3
reputacija: 1

Molim Vas za pomoc...17og krecem u Neos Marmaras i skuterom planiram sa sestrom da obidjem zapadnu obalu...prvo me zanima da li je to moguce????...
odabrala bih ako ne sve bar 5 najlepsih plaza...najveci problem mi je istocna obala koja je preeeleeepaaaa ali idemo busom i nisam neki vozac pa ne bih uzimala auto...  pitanje je da li mogu skuterom stici do sartija i npr Orange beacha-a....
ukoliko to nije izvodljivo, recite mi da li postoji org prevoz sa zakazanim povratkom u neos tipa neki mini bus, kombi i td jer znam da se na bus ne treba oslanjati...:-)....non stop nesto citam i pravim plan sta i kako da sto vise vidim i nikako ne bih da propustim bar 4-5 plaza na istocnoj obali sitonije...help meee....:-(...




Komentari:

sitonija
Zapadna obala Sitonije dosta je pitomija od istočne i po meni nikakav problem nije da se obiđe skuterom, pogotovo potez između Marmarasa i Nikitija gde se nalaze neke od najboljih plaža Sitonije. Tu pre svega mislim na plaže: Lagomandra, Spathies, Kalogria, Koviou, Agios Ioannis, sve jedna blizu druge. Å to se tiče odlaska do Orange beacha izvodljivo jeste ali nije pametno, izgubili bi dosta vremena. Po meni pametnije je istražiti i potez prema Toroniju, a sledeće godine ponoviti Sitoniju iz Sartija kada je obilazak najboljeg od istočne obale, potez Platanitsi-Armenistis tada mnogo jednostavnija opcija.
napisano: 2019-02-05 21:34:14

11030
Post napisan: 2019-02-05 21:37:03
Mesta na Sitoniji - Neos Marmaras - NEOS MARMARAS - Post broj: # 29
idi na dno idi na vrh
autor
joca55
grupa: user
broj postova: 3
reputacija: 1

pretpostavila sam da ce biti takav odgovor...hvala Vam u svakom slucaju...;-)...onda cu tako i uraditi......svakako bih isla na sve izlete tipa Robinson, kruzni obilazak ostrva i  td...pa se nadam da ce tako videti bar deo tih plaza...
samo me interesuje---idem preko tur agencije astra travel, pa da li mozda oni organizuju nesto do istocne obale ili postoje neki vidovi organizovanog prevoza do pojedinih plaza na istocnoj obali...za sada nemam neke info od strane agencije na gore postavljeno pitanje...hvala Vam unapred...:-)



Komentari:

sitonija
Ove godine transferi se organizuu samo do plaža Orange beach i Kalamitsija i to sa polaskom iz Sartija. Å to se tiče izleta Robinzon moguće je da idete uz transfer do Sartija, a za termine i rezervaciju obratite se kolegi u Marmarasu na telefon 0030/699 934 8612 (Ivan). Sve ostalo bilo bi jako komplikovano ili neizvodljivo.
napisano: 2019-02-05 21:34:14

11031
Post napisan: 2019-02-05 21:37:03
Mesta na Sitoniji - Neos Marmaras - NEOS MARMARAS - Post broj: # 30
idi na dno idi na vrh
autor
del3688
grupa: user
broj postova: 2
reputacija: 1

Pozdrav

Da li neko ima neke informacije o vili Dr.Serhan 3? U kom delu Neos Maramarasa se nalazi?

Hvala



Komentari:

Nenica
Prvi put idem na Neos Marmaris, pa me zanima kakvo je vreme krajem maja? Da li je hladna voda i da li će raditi neki supermarketi? Zanima me još i to kakav je hotel Lagomandra pored plaže? I koji deo plaže je bolji: Paradiso ili Lagomandra plaža? Imate li preporuke nekih dobrih apartmana po pristojnim cenama?
napisano: 2019-02-05 21:34:14
Nenica
Jos uvek vezbam koriscenje ovog foruma, posto sam prvi put ovde, pa mi ne zamerite na greskama :-)
napisano: 2014-12-09 21:03:36

11022
Post napisan: 2019-02-05 21:37:03
Mesta na Sitoniji - Neos Marmaras - NEOS MARMARAS - Post broj: # 31
idi na dno idi na vrh
autor
baky982
grupa: user
broj postova: 1
reputacija: 1

Da li je neko letovao u kuci J&P na Paradiso plazi?



11190
Post napisan: 2019-02-05 21:37:03
Mesta na Sitoniji - Neos Marmaras - NEOS MARMARAS - Post broj: # 32
idi na dno idi na vrh
autor
margor
grupa: user
broj postova: 1
reputacija: 1

Da li je neko bio u "HOUSE KERAMARIA" ? Utisci?



11224
Post napisan: 2019-02-05 21:37:03
Mesta na Sitoniji - Neos Marmaras - NEOS MARMARAS - Post broj: # 33
idi na dno idi na vrh
autor
mrkic
grupa: user
broj postova: 3
reputacija: 1

Mala pomoc ako moze.
Isao bih u Neos Marmaras ove godine. Najverovatnije bih izabrao smestaj Hotel Anglelika. Interesuje me kakva je situacija sa parkiranjem u gradu? Ima li javnih parkinga makar u blizini negde. Cuo sam da ima nekoliko parkinga, fudbalski teren, dvoriste skole...




11002
Post napisan: 2019-02-05 21:37:03
Mesta na Sitoniji - Neos Marmaras - NEOS MARMARAS - Post broj: # 34
idi na dno idi na vrh
autor
Delk
grupa: user
broj postova: 1
reputacija: 1

Pozdrav svima

za koji dan idem u Neos Marmaras na letovanje,trudio sam se sto vise da saznam preko neta o samom mestu,plazama koje treba posetiti i ostalim zanimljivim mestima na Sitoniji.
putujem autobusom pa me zanima da li neko zna kakva je situcaija sa rent a car agencijama tamo,kakve su cene itd.

ako neko ima neku preporuku koje plaze obavezno treba obici bio bih zahvalan .


hvala



Komentari:

Delk
i zanima me kad su u pitanju plaze u okvoru kompleksa porto caras , koliko se placa ulazak na plaze i da li je svima dozvoljen boravak na njima,ili samo gositma hotela porto caras ?
napisano: 2015-06-24 09:00:54
sitonija
Rent a car agencija ima u Neos Marmarasu, a cene iznajmljivanja su nešto povoljnije nego u Sartiju. Cena za manji auto je oko 35 evra po danu. Plaže sa preporukom u okruženju su Lagomandra, Spathies, Kalogria, Koviou, Agios Ioannis severno, odnosno Tristinika, Toroni južno od Marmarasa. U Porto Carras se može kolima po ceni od 3 evra po osobi ili brodićem iz Neos Marmarasa po ceni od 2,5 evra po osobi u jednom pravcu. Prvi polazak za Porto Carras je u 9.30h a poslednji povratak u ponoć. Kada uđete u kompleks sve vam je na raspolaganju (plaže, bazeni...) osim opcija predviđene isključivo za All inclusive goste (peškiri, ishrana u restoranu).
napisano: 2019-02-05 21:34:14

11045
Post napisan: 2019-02-05 21:37:03
Mesta na Sitoniji - Neos Marmaras - NEOS MARMARAS - Post broj: # 35
idi na dno idi na vrh
autor
Katar123
grupa: user
broj postova: 1
reputacija: 1

Cao 
Htela bih nesto vise da saznam o Vili Teodoras.Prvi put idemo u Neos Marmaros pa me interesuje bas sve.Kakva su iskustva obzirom da bismo uplatili polupansion kod njih.
Hvala unapred




11044
Post napisan: 2019-02-05 21:37:03
Mesta na Sitoniji - Neos Marmaras - NEOS MARMARAS - Post broj: # 36
idi na dno idi na vrh
autor
Vrsac
grupa: user
broj postova: 2
reputacija: 1

Poštovani! 
Uplatili smo N Marmaros vila Orama . Prvi put idemo, pa bih molila da mi kažete nešto o toj vili, i sem Gradske plaže za koju sam videla da je oko 500 m, ima li jos nekih plaža i kako do njih doći, prevoz bus,A videla sam negde u vašem komentaru da je auto oko 35 evra na dan,i može li se sem do Gradske plaže,i na neku drugu pešaka? 
Hvala 
Pozzzz 



Komentari:

sitonija
Najbolja opcija je iznajmljivanje kola, a onda su vam sve plaže Sitonije "blizu" (Castelo, Lagomandra, Spathies, Kalogria, Koviou, Agios Ioannis, Likithos, Las Bandidas, Azapiko, Aretes, Tristinika.... sve u 15-tak minuta vožnje). Moje je mišljenje da bi odlazak peške na susedni Paradiso bio komplikovan pogotovo po vrućini, eventualno možda da neki dan brodićem iz Neosa odete do Porto Carrasa. Izabrali ste dobru kuću sa predivnim pogledom na mesto. Pozdrav!
napisano: 2019-02-05 21:34:14

11098
Post napisan: 2019-02-05 21:37:03
Mesta na Sitoniji - Neos Marmaras - NEOS MARMARAS - Post broj: # 37
idi na dno idi na vrh
autor
Vrsac
grupa: user
broj postova: 2
reputacija: 1

Hvala a! 

Odvojicemo jedan ceo dan za tu plažu groša ima, eto ručka  A pošto je to sredina juna neće valjda da bude toliko strasno. A pročitala sam i da vlasnik poseduje brodić koji vozi do neke plaže ali nisam zapamtila koje 
Elem, kombinovacemo šetnju, renta, i biće lepo, A sledeće godine Sarti 
Hvalaa puno 
Pozzzz 




11035
Post napisan: 2019-02-05 21:37:03
Mesta na Sitoniji - Neos Marmaras - NEOS MARMARAS - Post broj: # 38
idi na dno idi na vrh
autor
axy
grupa: user
broj postova: 1
reputacija: 1

Pozdrav,
bila sam u Neosu pre par godina, u vili Sissi, u blizini gradske plaze, sada smo rezervisali vilu Toulu, meni ta pozicija u Neosu najvise odgovara, jer je tu odmah najbolji giros, gradska plaza a i centar na par min hoda....
Ovaj put bi iznajmili neki prevoz, pa mi tu treba neki savet,...
Ide nas 10oro, ali koliko sam razumela, ne bi svi uzimali kola cesto, mozda na dan- tri,...
A meni gradska plaza nije nista posebno, kad su mi tako blizu Lagomandra i moja omiljena Kalogrija...
Pa bih mozda ja sa momkom uzela skuter na vise dana... Tu me zanimaju utisci, kakvi su putevi, da li bi mi mogli skuterom na sve te lepe plaze u blizini, mozda cak i na Vourvourou?
Da li znate cene skutera? (citala sam negde 15ak eura, pa se dobije i popust na vise dana,...)



Komentari:

sitonija
Put od Neos Marmarasa do plaža sverno od mesta nije komplikovan i skuterom se može vrlo lako stići do Lagomandre, Spathies, Kalogrie, Koviou, Agios Ioannis... dakle na sever bez problema, e sad deo od Porto Carrasa ka Toroniju je već druga priča, tu ima dosta uspona, nije nemoguće, ali traži vreme i skuter koji može to da "izvuče". U vezi iznajmljivanja skutera u Neosu raspitajte se kod RIDE & DRIVE na mobilni telefon +30 697/891-2836



Pozicija RIDE & DRIVE na mapi

napisano: 2019-02-05 21:34:14

10971
Post napisan: 2019-02-05 21:37:03
Mesta na Sitoniji - Neos Marmaras - NEOS MARMARAS - Post broj: # 39
idi na dno idi na vrh
autor
MalaMilica
grupa: user
broj postova: 1
reputacija: 1

Ćao svima. Ove godine smo se odlucili za letovanje na Sitoniji. Obisli smo s
dobar deo grcke, najvise nam se svidja na Lefkadi, Zakintosu, Krfu, Agios Ioannis, Papa Nero....Ne svidja nam se Leptokaria i Pefkohori i sl destinacija. 
Posto sada imamo dvoje dece (2 i 4 god. odlucili smo se na malo mirniju varijantu letovanja i upravo za Sitoniju. Naravno u kom god mestu odseli, obisli bi i ova ostala, posto idemo kolima. Interesuje me, posto ne mogu da odlucim koje mesto je najbolje sto se tice smestaja. Zelela bih da budemo u mesto gde je plaza lepa, gde je pesak, plicak (po mogućstvu, a i ne mora), gde ima neke aktivnosti za decu, taverne, prodavnice...
Smestaj da je blizu mora, da ima igraliste, bazen (nije obavezno, ali bi voleli) i naravno da bude povoljan.
Znam da mnogo trazim, ali eto to su zelje pa nadam se da cemo da nadjemo nesto... :)

Dvoumim se u koje mesto da odsednemo, Vourvouru kazu da je prelep ali da nema aktivnosti, da je bas, bas selo, Za Sarti kazu da ima mnogo vetra i da su stalno talasi, Ima jos dosta mesta na Sitoniji pa me interesuje koje bi mesto bilo najpribliznije ovemo svemu sto sam navela.

Nasli smo na Vourvouru jednu vilu Vasilidis, u Neos Marmarasu MiraMare. Interesuje me i kakva su ostala mesta na Sitoniji, Toroni, Kalamitsi....



Komentari:

sitonija
Za razliku od Lefkade i ostalih ostrva jonskog mora Sitonija ima raznovrsnije i peščane plaže, plitko i toplije more i mnogo razuđeniju obalu. Sarti, Nikiti i neos Marmaras su sadržajna mesta sa velikom ponudom smeštaja i razlikama kako u ceni tako i kategorizaciji. Toroni je dobar izbor za mirniju varijantu odmora u mestu sa odličnom plažom ali nešto skromnijim sadržajima, dok su Kalamitsi i Vourvourou još nesadržajniji. Istočna strana Sitonije ima plaže sa plićacima, prelepe izlaske sunca, a zapadna strana je urbanija i sa zalascima sunca koji se pamte. Deca su vam još mala pa obilaske treba isplanirati tako da ne morate baš da pravite neke velike kilometraže, opet u tom smislu Sarti i Nikiti ispadaju najbolja opcija, Sarti jer u okruženju 15-tak kilometara oko mesta imate najveću koncentraciju TOP plaža Sitonije, a Nikiti jer se nalazi na raskrsnici gde se magistrala račva na dva kraka kojima lako stižete kako do zapadne, tako i istočne obale. Konkretni predlozi za smeštaj su: Top Studios, Vasiliadis u mestu Vourvourou, kuće Laura, Akis New u Sartiju, svi smeštaji imaju i dvorište i bazen. Pogledajte i ponudu hotela Village Mare u blizini mesta Metamorfozis, hotel ima svoju plažu, bazene, odličan restoran, a svega je 8km udaljen od sadržaja Nikitija. Pozdrav i sve najbolje na Sitoniji!
napisano: 2019-02-05 21:34:14

11052
Post napisan: 2019-02-05 21:37:03
Mesta na Sitoniji - Neos Marmaras - NEOS MARMARAS - Post broj: # 40
idi na dno idi na vrh
autor
Ivica011
grupa: user
broj postova: 1
reputacija: 1

Dragi putnici,

Nedavno je do mene stigla informacija da se u Neos Marmarasu trenutno renovira luka i da je gradic u haosu. Ima li neko potvrdu ili demant te informacije. Ja tamo idem sa porodicom polovinom juna, pa cu i licno proveriti, ali bii ta informacina koristila mnogo pre nego krenem na put. Ako iko ide ranije, molim vas postavite neki info.

Unapred zahvalan,




11197
Post napisan: 2019-02-05 21:37:03
Mesta na Sitoniji - Neos Marmaras - NEOS MARMARAS - Post broj: # 41
idi na dno idi na vrh
autor
mrkic
grupa: user
broj postova: 3
reputacija: 1

Ове године дефинитивно идем у Неос Мармарас са женом и бебом. Интересује ме да ли неко зна може ли да се обезбеде оброци у неком ресторану у смислу два или 3 оброка сваког дана и колика би била цена?

Хвала свима на помоћи.




11055
Post napisan: 2019-02-05 21:37:03
Mesta na Sitoniji - Neos Marmaras - NEOS MARMARAS - Post broj: # 42
idi na dno idi na vrh
autor
Gile5555
grupa: user
broj postova: 1
reputacija: 1

Pozdrav, zanima me da li ima nekih informacija o Vili Agapi, koliko je udaljena od centra i dobrih plaza u Neos Marmarosu? Takodje me zanima da li u mestu postoji setalise gde nema saobracaja uvece?



10764
Post napisan: 2019-02-05 21:37:03
Mesta na Sitoniji - Neos Marmaras - NEOS MARMARAS - Post broj: # 43
idi na dno idi na vrh
autor
Kopra
grupa: user
broj postova: 1
reputacija: 1

Pozdrav za sve članove foruma,

krajem jula letujem u Neosu M, planiram da obidjem i druga mesta na Halkidikiju. Zanima me, osim renta a car agencuja, da li postoji neki lokalni autobuski prevoz koji povezuje Sitoniju i Kasandru, odnosno lokani prevoz na samoj Sitoniji.
 Svaki info će biti koristan, unapred hvala i lep provod svima!



Komentari:

sitonija
Konekcija sela na Sitoniji postoji preko KTEL prevoznika koji svakodnevno povezuje ova mesta sa Solunom i/ili Poligirosom. U sezoni ima 5 polazaka u Sartiju, tri na jug, preko Sikije, Kalamitsija, Toronija i Marmarasa dalje ka Nikitiju i Solunu, odnosno dva koja kreću od Sartija ka Vourvourou uz zaustavljanja u blizini kampova Platanitsi i Armenistis. Dakle opcije postoje ali je i dalje auto definitivno najoptimalniji izbor i pruža najveće mogućnosti.
napisano: 2019-02-05 21:34:14

10635
Post napisan: 2019-02-05 21:37:03
Mesta na Sitoniji - Neos Marmaras - NEOS MARMARAS - Post broj: # 44
idi na dno idi na vrh
tema: Mesta na Sitoniji - Neos Marmaras - NEOS MARMARAS
Sitonija idi na index tema
strana 1 od 1

Broj korisnika foruma: članovi: 1456
administratori foruma: sitonijanadlanu thalassa


copyright by sitonijanadlanu/forum 2012-2024 / powered by sitonijanadlanu.com