Prijava!
Korisnički ID:
Sitonija
tema: Mesta na Sitoniji - Sarti - KUĆA PIROFANI
strana 1 od 1
autor
diddlina
grupa: user
broj postova: 4
reputacija: 1

Od 30.08 do 09.09. letovacemo decko i ja u Sartiju u vili Pirofani. 
Ako je neko boravio u ovoj vili, jako bi nam pomogao kada bi podelio malo detaljnije informacije o smestaju (snabdevenost kuhinje..).
Takodje nas interesuje koliko je udaljen megamarket od vile? 
Koliko vremenski pesaka treba do centra, megamarketa..?  




10914
Post napisan: 2019-02-05 21:37:03
Mesta na Sitoniji - Sarti - KUĆA PIROFANI - Post broj: 1
idi na dno idi na vrh
autor
nera7062
grupa: user
broj postova: 4
reputacija: 1

Snabdevenost kuhinje - oskudno

Pesaka do centra i megamarketa 25 - 30 min  brzog hoda . Ne salim se ,jako daleko. Za te stvari samo kolima.




10970
Post napisan: 2019-02-05 21:37:03
Mesta na Sitoniji - Sarti - KUĆA PIROFANI - Post broj: 2
idi na dno idi na vrh
autor
nera7062
grupa: user
broj postova: 4
reputacija: 1

Ne ocekujte da vidite vilu.To je jedna obicna bela kuca.Sve kuce u okolini su mnogo lepse.Pogotovu dva hotela ,jedan odmah do Pirofanija a drugi preko ulice.



10993
Post napisan: 2019-02-05 21:37:03
Mesta na Sitoniji - Sarti - KUĆA PIROFANI - Post broj: 3
idi na dno idi na vrh
autor
SquirrelMica
grupa: user
broj postova: 1
reputacija: 1

Vila Pirofani je jedna od vila koju treba izbegavati. Pre svega iz razloga jer je jako udaljena od centra (25 min. bržeg hoda). Nije preporučljiva za parove sa manjom decom koji su u Sarti došli bez sopstvenog prevoza jer decu je nemoguće vući svaki čas po 2 km do centra. Pritom u novom delu Sartija osim plaže sa sitnijim peskom nema apsolutno ništa. Ima jedan marketić na oko 200 m dok su svi supermarketi u starom delu ili na početku starog dela što je bar 15 min. brzog hoda.  Sve je skoncentrisano u starom delu. I nije istina da je stari deo bučan, naprotiv. Posle 11 sati već, naročito ponoći sve je tiho i mirno, gotovo sablasno.  Nijedna soba osim delimično sobe proj. 11 (nije tačno da je u pitanju apartman) nema pogled na more a soba br. 11 jedino ima doduše jako uzak pregled jer gleda na dvorišta ostalih vila. Vila ili tačnije kuća (gazde žive na poslednjem spratu i zaista su korektni i prijatni ljudi) je prilično prljava. Posebno treba izbegavati sobe u prizemlju do ulice (ima  ih 3) jer se više puta u toku dana prazni kanalizacija i pre podne se šire neprijatni mirisi. Ni malo nije prijatno. Preporuka je da ponesete čaše i escajg od kuće a možda čak i posuđe jer je prilično prljavo. Iz tiganja izbija miris ribe, tako da ako ne planirate ribu da pečete u istom... Ono što je najveća manjkavost kuće je da je u većini soba zapušen odvod i da ćete imati jako veliki prblem sa istim jer će vam se sapunica vraćati kroz drugu rupu odvoda a voda će se konstantno zadržavati u kupatilu. Takođe, većina kupatila nemaju ventilaciju tako da pomirite se da vam se neprijatni mirisi zadržavaju u sobi. Očekujte da ćete u frižideru naći stidne dlačice, da će vam ćebe smrdeti do te mere da nećete moći da s epokrijete sa njim i da ćete u istom naći parčiće noktiju i gomile ženskih vlasi kose. Posteljina je čista i promene je petog dana. Takođe dobijete peškire pa ako volite da se brišete tim peškirima to vam može predstavljati veliku uslugu i zadovoljstvo. Sobu br. 11 izbegavajte zvog pokvarenog televizora (nema RTS i naših kanala, sve ostale sobe imaju LCD televizore). Treba napomenuti da su sobe u prizemlju jako mračne i da su u nekima vlažni zidovi. Sve u svemu moj savet vam je da izbegavate ovu vilu jer je na mene koja nisam posebno izbirljiva ostavila jako loš utisak a ljudi iz agencije su mi upropastili letovanje. Nikako ne nasedajte na ta njihva krstarenja i slično. Dobićete jedno veliko ništa a sve je samo način da vam zgrnu lovu i verovatno uzmu ne mali procenat. Kupujte u centru, ima značajnijih razlika u ceni. Giros u toliko hvaljenom Obeliksu je onako, ništa specijalno. Imate jeftiniji a jednako lep giros i suvlaki u samom centru. Ako nekog zanima još, slobodno pitajte i ne nasedajte na hvalospevne tekstove za koje mi koji smo letovali znamo da pišu ljudi iz agencije. Sarti nije meka i ništa nije tako bajno kao što vam se predstavlja. Sve ima i svojih pozitivnih i negativnih strana.


Komentari:

sitonija
Sa vasom poslednjom recenicom slazem se APSOLUTNO jedino mi je zao sto u celom postu SITONIJU uopste niste pomenuli, samo smestaj u kojem vecina od nas provodi najmanje vremena. Blaga Sitonije nalaze se u prirodi i plazama, a izlet ROBINZON nacin da sve to dozivite na laksi nacin. Ipak se nadam da cemo sakupljajuci iskustva svih nas ovog leta, i pozitivna i negativna uciniti da se neke stvari promene na bolje. Verujem da svi tome tezimo!
napisano: 2012-10-02 07:40:44
SquirrelMica
Nije reč o tome da se u smeštaju provodi najmanje vremena. Reč je o tome da smeštaj mora biti zadovoljavajući a on to nije. I ovde je reč o vili Pirofani a ne o Sitoniji. Ako se piše o kući Pirofani onda se piše o Pirofani. Na sva druga pitanja voljna sam da odgovorim i uputim neke buduće turiste. Sitonija jeste lepa ali opet gledano sa druge strane, plaža u Sartiju nije za pohvalu. Od deset dana devet dana su veliki talasi (ko ih ne voli ili ko dođe sa malom decom ne znam kako će uživati), plaža je puna pikavaca i ne čisti se i nije baš za pohvalu sa te strane. Ja sam zbog kiše bila primorana nekoliko dana da provedem u sobi i nije uopšte ambijent u kome možete da uživate. O Robinsonu bolje ne govoriti. 31 euro za šta? Za jednu malu porcijicu i krstarenje ceo dan. U Turskoj je isto takvo krstarenje duplo jeftinije. Preterano i čista navlaka da bi agencije zaradile. ÄŒitala sam ovde i ranije komentare ljudi i potpuno su bili u pravu. Mislila sam da su džangrizala ali pošto sam bila i videla uverila sam se u istinitost njihovih postova. Hvalospevne tekstove mogu samo ljudi iz agencija da pišu. To smo bar konstatovali svi mi koji smo bili u Sartiju. Devedeset odsto nezadovoljnih ljudi. Neko bi trebalo da stavi prst na čelo. O agenciji sa kojom sam putovala bolje da ne trošim reči.
napisano: 2019-02-05 21:34:14
meda
Pozdrav za SquirreIMica, mislim da si sve ovo ublazila...bilo je gore nego sto kazes, ponarocito ljudi iz agencije. Svi valjda znaju da je Astra travel u pitanju. Ne bi bilo lose da ispricas pricu o zaboravljenim turistima za izlet na plazu, vec placen naravno, u 4 sata ujutru. A ja cu svoje iskustvo, kada budem imala vise vremena, rado podeliti sa onima koje zanima sta sve moze da ima se dogodi ako poveruju u ono sto im agencija prodaje.
napisano: 2012-10-06 17:35:42
sitonija
Naravno da je svaki propust za kritiku ali isto tako treba imati u vidu da većina problema ima i svoje rešenje. Ako postoji dobra volja sa obe strane ishod je izvesniji, ali ukoliko imate unapred formiran negativan stav tu onda teško bilo ko može da vam pomogne. A što se tiče Robinzona, najposećenijeg izleta ove sezone tvrdim da većina ne deli vaše mišljenje kao i vašu procenu broja nezadovoljnih. Za davanje bilo kakve brojke potrebna je ozbiljnija analiza ali i boravak u Sartiju mnogo duži od 10 ili 12 dana.
napisano: 2019-02-05 21:34:14
Mišica
Potpuno se slažem sa poslednjom rečenicom ovog posta. Žao mi je što je SquirreIMica ovde pisala samo o svojim negativnim utiscima i nadam se da će sledeći put na redu biti pozitivne strane njenog boravka na Sitoniji. Ni MEKA nije to za šta se predstavlja, što upućeni znaju. Ništa nije bajno kao što se predstavlja ali ni crno kako to, nažalost neki ljudi vide. Sve zavisi kakvim očima gledate i najviše šta vam je najvažnije kada idete na odmor. Nemoguće je svima ugoditi a ISTINA je negde između dobrog i lošeg što je zakon našeg postojanja na ovom svetu. Nije filozofija nego realnost da u svakom dobru ima nešto što to nije i suprotno tome, u nečemu što nam izgleda ili zaista jeste loše možemo naći nešto dobro. Tako bi bar trebali da gledamo. Na žalost, bila sam svedok da neki ljudi zaboravljaju da vide dobre strane svog boravka na Sitoniji i umesto da uživaju u bogatstvima koja im se nude, ostaju nezadovoljni i ljuti propuštajući mnoge radosti i kvalitetno punjenje baterija. Na sreću, bilo je i onih koji su isprva bili nezadovoljni i ljuti a onda su se opustili, prepustili i pošteno nauživali tako da su na odlasku bili prezadovoljni, puni pozitivnih utisaka i reči hvale baš za ljude iz agencije. Nisam ni na čijoj strani i nisam iz agencije, prenosim vam svoje lične utiske, iskustva i razmišljanja. Najjači utisci su sa izleta oko Sitonije i sa izleta Robinzon gde su se vodiči svojski trudili da zadovolje sve ukuse, zahteve i očekivanja.
napisano: 2019-02-05 21:34:14
sitonija
Nemoguće je ljude naučiti nečemu što oni ne nose u sebi. Iskreno mi je jako žao što neki umesto da uživaju u odmoru iskazuju svoja nezadovoljstva i to obično vezano za probleme koji imaju jednostavno rešenje. U više navrata sam se pitao koji je smisao takvog odmora, a zadovoljiti sve nije moguće ma koliko god se trudili. O sujeti, ljudskoj zlobi, nekulturi i totalnoj neinformisanosti nekih gostiju ne bih ovom prilikom. Uskoro ću otvoriti posebnu temu gde ću sa svima vama podeliti iskustva koja sam imao tokom mog šestomesečnog boravka na Sitoniji. Nekima će to biti tema za smejanje, ali siguran sam da ćete tada bolje razumeti kroz čega prolaze vodiči koji su nekima "upropastili letovanje". Bilo kako bilo ja dogodine opet odlazim dole u pomoć sjajnoj ekipi SITHON TRAVEL-a pod čijem okriljem rade i naši predstavnici ASTRA TRAVEL, NS TRAVEL, BARCINO koje ovom prilikom sve do jednog pozdravljam!
napisano: 2019-02-05 21:34:14

10999
Post napisan: 2019-02-05 21:37:03
Mesta na Sitoniji - Sarti - KUĆA PIROFANI - Post broj: 4
idi na dno idi na vrh
tema: Mesta na Sitoniji - Sarti - KUĆA PIROFANI
Sitonija idi na index tema
strana 1 od 1

Broj korisnika foruma: članovi: 1456
administratori foruma: sitonijanadlanu thalassa


copyright by sitonijanadlanu/forum 2012-2024 / powered by sitonijanadlanu.com