Prijava!
Korisnički ID:
Sitonija
tema: Opšta diskusija - Forum info - LETO 2014.
strana 1 od 1
autor
Mickey
grupa: user
broj postova: 3
reputacija: 1

   Pozdrav svim ljubiteljima Sitonije,
moja porodica i ja letujemo u Grčkoj već dugi niz godina. Bili smo u Paraliji, Polihronu, Haniotiju, Pefkohoriju, Tasosu i Krfu. Na red je dosla i Sitonija. Uplatili smo aranžman od 09.07.2014. u vili Lakis u Neos Marmarasu. Ispalo nam je prilično povoljno ( varijante sa popustom preko sindikata , pa nismo mogli da biramo mnogo). Elem, potpuno sam ocarana svim opisima Sitonije , narocito gospodina "Sitonije" čitaj : Zoran - Sitonja na dlanu. Ne mogu vam opisati moje nestrpljenje da vec jednom dodjem , vidim i osetim sve te boje , mirise mmmm. Narocito mi se svidjaju te takozvane divlje plaze. E sad, mi smo resili da iznajmimo auto u Neosu na nekih 7 dana, ali se bojimo da nece biti raspolozivih jeftinijih auta, kako da resimo taj problem?
   Jos nesto bih vas molila da mi odgovorite. Videla sam da je Dukina plaža nezaobilazna i gledala sam mape, pa sam videla da je od Neosa odprilike ista razdaljina i preko Vourvurua i preko Sartija , pa pitam iskusne kojim putem je bolje ići, mislim gde su serpentine manje zastupljene , gde je bolji put i tome slično?
  Generalno dajte mi neki savet u vezi Rent-a-cara
Pozzzz

 



Komentari:

sitonija
Iznajmljivanje malog auta na Sitoniji košta od 45-55 evra po danu. Od Marmarasa do Dukine plaže po meni je bolje ići preko Kalamitsija i Sartija, put je u kilometrima sličan kao i varijanti preko Vourvourou-a ali se tada izbegnu serpentine na delu puta posle Vourvourou-a. Naravno ukoliko želite da obiđete plaže Lagonisi, Talgo, Karidi, Fava, Manasu, Zografou, Bahia, Armenistis... onda serpentine nećete ni primetiti. Bilo kako bilo dobrodošli na Sitoniju i sve najbolje!
napisano: 2019-02-05 21:34:14

11107
Post napisan: 2019-02-05 21:37:03
Opšta diskusija - Forum info - LETO 2014. - Post broj: # 1
idi na dno idi na vrh
autor
Flame
grupa: user
broj postova: 13
reputacija: 1

Pre deset minuta sam pročitala vest da na Sitoniji u blizini Sartija besne požari, izazvani gromom rano jutros. Nadam se da ste svi, koji ste trenutno tamo, dobro?


Komentari:

Flame
http://halkidikinews.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=7249:pirkagia-sti-sithonia-15-hlm-to-pirino-metopo&catid=1&Itemid=5
napisano: 2014-06-15 09:07:13
sitonija
Grom je udario u područje iznad ARMENISTISA i zbog jakog vetra vrlo brzo se proširio u dugačkoj liniji. Akcija gašenja bila je sveobuhvatna i uključeni su i avioni-kanaderi. U međuvremenu je pala i kiša i požar je doveden pod kontrolu. Dim se proširio čak do Sartija, ali nije zahvatio samo mesto već brda iznad sela. Barikade na putu nisu morale da se aktiviraju jer ideja je bila da se zaštite kamp Armenistis i ostale plaže na ovom području. Inače u Sartiju danas sunce kroz obalke, smena gostiju ASTRE i OKTOPODA, mi smo našu završili čekamo još dva sopstvena prevoza u Sartiju. Dakle, bez brige sve je u redu osim što je pričinjena velika šteta na prirodi Sitonije.
napisano: 2019-02-05 21:34:14

11094
Post napisan: 2019-02-05 21:37:03
Opšta diskusija - Forum info - LETO 2014. - Post broj: # 2
idi na dno idi na vrh
autor
pajja
grupa: user
broj postova: 1
reputacija: 1

Poštovani! Zainteresovani smo za letovanje na Sitoniji u periodu :(odlazak npr. od 27.08.2014. do 03.09.2014. i boravak od 10-ak dana). Da li je tada moguće (lako - teško) pronaći smeštaj na licu mesta za tri osobe (bračni par sa sinom od 17 god.), i po kojoj ceni? Prednost ima Sarti ali i ostala mesta na Sitoniji dolaze u obzir (možda ako negde postoje teniski tereni). Hvala.


Komentari:

sitonija
Do tog termina situacija sa pronalaženjem smeštaja verovatno će se normalizovati, a za sada je i dalje praktički nemoguće pronaći bilo šta u Sartiju. Danas je u agenciju SITHON TRAVELA ušlo stotinjak porodica i tražilo pomoć. Teniski tereni postoje u hotelima ATHENA PALAS i DESPOTIKO.
napisano: 2019-02-05 21:34:14

11010
Post napisan: 2019-02-05 21:37:03
Opšta diskusija - Forum info - LETO 2014. - Post broj: # 3
idi na dno idi na vrh
autor
byjke
grupa: user
broj postova: 2
reputacija: 1

DA LI NEKO DOLAZI ZA SARTI SUTRA ILI PREKOSUTRA (12.08 / 13.08) POŠTO SAM PAMETNJAKOVIĆ IZGUBIO KLJUČEVE, A REZERVNE NISAM PONEO. AKO NEKO DOLAZI MOŽE ME KONTAKTIRATI NA 062 620 523 PA DA SE DOGOVORIMO AKO BI NAM PONELI KLJUČEVE! HVALA UNAPRED!



10986
Post napisan: 2019-02-05 21:37:03
Opšta diskusija - Forum info - LETO 2014. - Post broj: # 4
idi na dno idi na vrh
autor
LJ1960G
grupa: user
broj postova: 1
reputacija: 1

Hteo sam da iznesm svoje lose utiske sa proslogodisnjeg  letovanja  / 2014 /
Plaza izuzetna,uredjenost samog kampa I sadrzaja u okviru kampa dobri.

Iz razloga sto sam 2013 letovao u Talatta kampu odlucio sam se da I 2014 godine ponovo letujem u istom kampu.  Navedene 2013 god. je usluga I sve ostalo bilo na visokom nivou  bio sam odusevljen poslovnoscu I uslugom.

 Ljubaznost  kompletnog osoblja bila na zavidnom nivou , hrana u restoranima raznolika I kvalitetna , pratece sluzbe su radile bez greske I veoma organizovano.

Ali na zalost prosla 2014 ne ponovila se.  Sve je bilo suprotno od prethodne godine sem plaze I higijene  koja je ostala na nivou.

Prikljucak za struju sam cekao nepun dan / I ako sam platio /, primedba oko parkiranja cas auto moze da se parkira pored prikolice cas ne moze pa me zovu da pomerim auto I ako su  prethodno dozvolili pored mesta kampovanja .Te 2014 je vladala  velika ne ljubaznost  kao I  ne profesionalan odnos zaposlenih prema gostima . Bilo je dosta usmenih prituzbi od strane gostiju /sto je saopstavano gospodji koja se predstavila kao sef recepcije  posto do menadzera nije moglo da se dodje I ako smo u vise navrata pokusavali /

 U ekspres restoranu na meniu nije bilo u ponudi jela kao prethodne godine.

U nekoliko navrata nije bilo tople vode na tusevima u mokrim cvorovima  /  itd.

Na mestima koje je predvidjeno ya kupanje ljudi  dozvoljavano je da se kupaju I psi I pored vidno istaknutog znaka zabrane.

Jednostavno nisam mogao prepoznati onaj kamp od 2013 .

Problem je takodje sto mesta za kampovanje ne mozete rezervisati po broju vec gde vam oni odrede . Tako da rezervaciju prakticno ne mozete uciniti I da potom budete sigurni gde ce isto biti tj. da li ce vas cekati zeljeno  mesto. .

Ne postoji numeracija I plan mesta u kampu pri rezervaciji  pre dolaska u sam kamp.

 Nemozete rezervisati yeljeno mesto u kampu   ukoliko ne ostajete vise od 20 dana.

Plan I numeraciju kampa dobijate I pored rezervacije tek kad stignete na odrediste.

Posto sam bio 2013 godine I znajuci numeracije u kampu pokusavao sam putem meila pre leta 2014 da rezervisem zeljeno mesto I to dosta ranije , ali na zalost nije mi bilo dozvoljeno da rezervisem.

Jednostavno ukoliko se ne promeni nesto u odnosu poslovnosti I organizacije u samom kampu nikad vise ne bih otisao, a to ne bih ni drugima preporucio  .

A steta je velika,uvala I sam kamp  kao I plaza su predivni .

Veliki problem je ljudski factor

   




Komentari:

sitonija
Eto primera na kojem se vidi da su se neke stvari na Sitoniji ipak izmenile. Sve je to posledica činjenice da je ova destinacija postala previše popularna i kao takva meta masovne komercijalizacije. Nažalost tu se ništa više ne može učiniti, ostaje samo da se nadamo da će sve to jednom ipak biti dovedeno u neke normalne okvire. Lepota Sitonije upravo i jeste u njenoj netaknutoj prirodi i plažama koje bi trebale da ostanu kako ih je priroda uredila. Ja iskreno želim da tako i bude.
napisano: 2019-02-05 21:34:14

11071
Post napisan: 2019-02-05 21:37:03
Opšta diskusija - Forum info - LETO 2014. - Post broj: # 5
idi na dno idi na vrh
tema: Opšta diskusija - Forum info - LETO 2014.
Sitonija idi na index tema
strana 1 od 1

Broj korisnika foruma: članovi: 1456
administratori foruma: sitonijanadlanu thalassa


copyright by sitonijanadlanu/forum 2012-2024 / powered by sitonijanadlanu.com